Prístrojová terapia

Liečba akútnej a chronickej bolesti: Krížov, krku, hrudníka, oblasť lopatiek, kolenného, bedrového, lakťového, ramenného kĺbu, šliach a ich úponov.

Pohybový aparát: športové úrazy, svalový hypertonus a spazmy, svalová kontraktúra, obmedzená pohyblivosť, poúrazové opuchy.

Urýchlenie procesov hojenia: poranenia a zápaly šliach, pooperačné rany, poúrazové stavy a mnoho ďalších.


REBOX PHYSIO 4 – elektroterapeutický prístroj

Reboxová terapia pomáha v liečbe akútnej, subakútnej a chronickej bolesti spôsobenej napríklad úrazom, poranením, zápalom alebo pooperačným stavom

Táto metóda je vysoko efektívna najmä v liečbe akútnej a chronickej bolesti pohybového ústrojenstva. Účinkuje vo všetkých oblastiach muskuloskeletálnych ochorení, predovšetkým v oblasti chrbta, chrbtice, kĺbov, šliach a úponov.

  • analgetický účinok – rýchla úľava od bolesti
  • myorelaxačný účinok – uvoľnenie svalového napätia
  • antiedematózny účinok – zmiernenie opuchu

Liečba je založená na princípe transkutánnej korekcie lokálnej acidózy (TCLA) prostredníctvom elektroterapeutického prístroja Rebox – Physio. Použitím Reboxu dochádza počas niekoľkých sekúnd k elektrochemickým zmenám v liečenej oblasti. Poškodenie tkaniva je obvykle sprevádzané lokálnym zápalom a acidózou – prekyslenie, kedy sa hodnota pH znižuje – ktorá je dôležitým stimulom vnímania bolesti.

Kontraindikácie: nádorové ochorenia, epilepsia, gravidita, kardiostimulátor, zápalové ochorenia, porušená kontinuita pokožky v mieste aplikácii (otvorené rany, kožný vred a pod.), hlboká žilová trombóza.

Predpokladaný počet aplikácií: Akútne problémy: 5-10 opakovaní. Chronické problémy: 15-30 opakovaní.


LASER – rehabilitačný diódový

Laserová terapia sa používa na úľavu od bolesti, urýchlenie hojenia a zmiernenie zápalu. Aplikácia je bezbolestná. Na rozdiel od mnohých farmakologických postupov liečby, ktoré bolesť skôr maskujú alebo riešia iba príznaky ochorenia, laserová terapia lieči podstatu problému alebo patológie, vyvoláva hojenie a skracuje dobu liečenia. Hlavné účinky liečby:

  • analgetický efekt – blokuje nociceptory, čo výrazne znižuje prenos bolesti do mozgu
  • antiedematózny efekt – pôsobí proti opuchom, pretože spôsobuje vazodilatáciu a aktivuje lymfatický systém
  • urýchlená obnova tkanív a rast buniek – zvyšuje energiu, bunky rýchlejšie prijímajú živiny
  • zlepšenie cievnej aktivity – výrazne zvyšuje tvorbu nových kapilár v poškodenom tkanive
  • zvýšenie metabolickej aktivity – vyvoláva vyššiu produkciu enzýmov, kyslíka a výživy pre bunky
  • zníženie muskuloskeletálnej bolesti – vďaka stimulácie trigger pointov vo svaloch a akupunktúrnych bodov

Hlavným zameraním laserovej terapie je stimulácia buniek na vykonávanie svojej prirodzenej činnosti. Keď sa zdroj svetla priblíži k pokožke, fotóny prestúpia niekoľko centimetrovú vrstvu a sú absorbované mitochondriami produkujúcimi energiu. Táto energia sa využíva k mnohým pozitívnym fyziologickým odozvám, ktoré vyvolajú obnovenie normálnej morfológie a funkcie buniek.

Predpokladaný počet aplikácií: Akútne problémy: 4-10 opakovaní. Chronické problémy: 5-20 opakovaní.

Kontraindikácie: Fotosenzitivita, lieky ovplyvňujúce citlivosť na svetlo, Nádorové chorenia, tehotenstvo, trombóza, zápalové uchorenia, kardiostimulátor, otvorené rany, Tetovanie a pigmentácia v oblasti liečenej plochy, Epilepsia


OXYGENOTERAPIA – Inhalácia 95 % kyslíkom

Prístroj zaručuje najvyššiu možnú kvalitu dodávaného kyslíku aj pri vysokom prietoku. Vzduch je filtrovaný cez vodný filter a preto nevysúša nosovú sliznicu počas inhalácie.

Terapiu je možné využiť iba v kombinácii s manuálnou terapiu! Nie je možné ju využívať oddelene. Priaznivo vplýva na liečbu dýchacích, nervových, srdcovo-cievnych chorôb. Pomáha pri nespavosti, bolestiach hlavy, migrénach, únave, chronickom únavovom syndróme. Zvyšuje fyzickú a psychickú kondíciu pred operáciou, športovým výkonom alebo psychickým vypätím, zlepšuje koncentráciu.

Kontraindikácie: Epilepsia a pokročilá vredová choroba žalúdka. Neodporúča sa ani ľuďom krátko po transplantácií orgánov.

Permanentka: Klient má na 12 mesiacov prednostné právo na voľné termíny. To znamená, že v prípade príjímania nových objednávok, klient s permanentkou bude prednostne objednaný z dôvodu plného využitia permanentky. Permanentka platí pre všetky terapie počas 12 mesiacov, na ktoré je klient objednaný. Klient má kyslíkové okuliare (hadička na dýchanie) v hodnote 2 eur zdarma a má ich hygienicky uskladnené počas celej doby platnosti permanetky.

Edit

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close