SM / SPS Systém

Kontakt: 0905 944 368

Pracovná doba:
Pondelok – piatok 6:00 – 21:00
Mimo pracovnej doby výhradne po dohode.

SM / SPS systém Vás naučí:

  • účinne liečiť poškodené platničky (hernie, protrúzie) a stavce
  • posilňovať brušné a sedacie svaly, zároveň aj svalstvo panvového dna
  • zmenšiť, alebo úplne odstrániť vykrivenie tela spôsobené skoliózou
  • regenerovať poškodené kĺby ako je napr. rameno, koleno,..
  • správnu chôdzu a držanie tela
  • je vhodné pre všetkých od 5 rokov

Rehabilitačné cvičenie SM / SPS systém je súbor jednoduchých a účinných cvikov založených na aktivácii svalových špirál, ktoré vyrovnávajú chrbticu do stredovej osi a tým sa uvoľňujú blokády chrbtice, zvyšujú sa medzistavcové platničky a predchádza sa aj zvýšenému opotrebovaniu kĺbov. SM / SPS systém je nevyhnutné sa naučiť pod odborným vedením.
Rehabilitačné cvičenie vytvoril a naďalej už 30 rokov vyvíja český lekár – fyzioterapeut MUDr. Richard Smíšek. Už 25 rokov sa používa v klinickej praxi u pacientov s bolesťami chrbtice, s akútnym vyklenutím disku (platničky) a skoliózou. Využívajú ju aj vrcholoví športovci na zlepšenie výkonu a predchádzanie preťaženiu a degenerácii chrbtice a veľkých kĺbov. 


Individuálna pohybová terapia

50 minút

Je najdôležitejšia a najpotrebnejšia časť rehabilitácie. Každý nový klient na začiatku absolvuje niekoľko individuálnych hodín, aby sa naučil základné náležitosti, ako sú napríklad správne dýchanie, držanie tela, chôdza a zapájanie svalov a svalových skupín pri jednotlivých pohyboch počas cvičenia. Keďže táto časť je finančne najnáročnejšia, vytvorili sme pre Vás permanentky s výhodnenými cenami. Hodina je určená pre 1 osobu.


Skupinová pohybová terapia

50 minút

Do tejto skupiny zaraďujeme ľudí, ktorí už niekedy cvičili alebo po zvládnutí individuálnej hodiny si vyžadujú zvýšenú pozornosť. Do začiatočníckej skupiny zaraďujeme taktiež kombinovanie začiatočníkov s pokročilými, ktorí sa rozhodli spolu cvičiť. V skupine je limit 3 ľudia.


TERAPEUTI :

Gabriela Kušnierová

Zodpovedná vedúca – aktívne precvičuje SM / SPS systém už od roku 2013. Počas svojej praxe odinštruovala viac ako 8 tisíc cvičebných hodín. Je evidovaná na oficiálnych stránkach autora metódy SM / SPS – systém, MUDr. Richard Smíšek. Počas celej doby pôsobenia si vzdelanie každoročne dopĺňa novými špecializovanými kurzami SM systému.

„SM systém odporúčam všetkým pacientom, ktorí majú dlhodobé problémy s chrbticou a kĺbami. Je vhodný aj ako prevencia pred poškodením pohybového aparátu u zdravých ľudí.“


Vladimír Hladký, fyzioterapeut
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close