Pohybová terapia

SM Systém

Kontakt: 0905 944 368

Pracovná doba:
Pondelok – piatok 6:00 – 21:00
Mimo pracovnej doby výhradne po dohode.

Vzdelávame sa u tých najlepších, neustále pracujeme na sebe a práve preto sme centrum ktoré doporučuje MUDr. Smišek (tvorca SM systému) priamo na svojich stránkach.


SM systém Vás naučí:

  • účinne liečiť poškodené platničky (hernie, protrúzie) a stavce
  • posilňovať brušné a sedacie svaly, zároveň aj svalstvo panvového dna
  • zmenšiť, alebo úplne odstrániť vykrivenie tela spôsobené skoliózou
  • regenerovať poškodené kĺby ako je napr. rameno, koleno,..
  • správnu chôdzu a držanie tela
  • je vhodné pre všetkých od 5 rokov

Rehabilitačné cvičenie SM systém je súbor jednoduchých a účinných cvikov založených na aktivácii svalových špirál, ktoré vyrovnávajú chrbticu do stredovej osi a tým sa uvoľňujú blokády chrbtice, zvyšujú sa medzistavcové platničky a predchádza sa aj zvýšenému opotrebovaniu kĺbov. SM systém je nevyhnutné sa naučiť pod odborným vedením.
Rehabilitačné cvičenie vytvoril a naďalej už 30 rokov vyvíja český lekár – fyzioterapeut MUDr. Richard Smíšek. Už 25 rokov sa používa v klinickej praxi u pacientov s bolesťami chrbtice, s akútnym vyklenutím disku (platničky) a skoliózou. Využívajú ju aj vrcholoví športovci na zlepšenie výkonu a predchádzanie preťaženiu a degenerácii chrbtice a veľkých kĺbov. 


Individuálna pohybová terapia

50 minút

Je najdôležitejšia a najpotrebnejšia časť rehabilitácie. Každý nový klient na začiatku absolvuje niekoľko individuálnych hodín, aby sa naučil základné náležitosti, ako sú napríklad správne dýchanie, držanie tela, chôdza a zapájanie svalov a svalových skupín pri jednotlivých pohyboch počas cvičenia. Keďže táto časť je finančne najnáročnejšia, vytvorili sme pre Vás permanentky s výhodnenými cenami. Hodina je určená pre 1 osobu.

Pre túto službu je možné zakúpiť darčekovú poukážku.


Skupinová pohybová terapia

50 minút

Do tejto skupiny zaraďujeme ľudí, ktorí už niekedy cvičili alebo po zvládnutí individuálnej hodiny si vyžadujú zvýšenú pozornosť. Do začiatočníckej skupiny zaraďujeme taktiež kombinovanie začiatočníkov s pokročilými, ktorí sa rozhodli spolu cvičiť. V skupine je limit 3 ľudia.

Pre túto službu je možné zakúpiť darčekovú poukážku.


REBOX PHYSIO 4 – elektroterapeutický prístroj

cca 10 minút

Reboxová terapia pomáha v liečbe akútnej, subakútnej a chronickej bolesti spôsobenej napríklad úrazom, poranením, zápalom alebo pooperačným stavom. Táto metóda je vysoko efektívna najmä v liečbe akútnej a chronickej bolesti pohybového ústrojenstva. Účinkuje vo všetkých oblastiach muskuloskeletálnych ochorení, predovšetkým v oblasti chrbta, chrbtice, kĺbov, šliach a úponov. Pre viac info klik https://vhrehab.sk/pristrojovaterapia/

  • analgetický účinok – rýchla úľava od bolesti
  • myorelaxačný účinok – uvoľnenie svalového napätia
  • antiedematózny účinok – zmiernenie opuchu

Pre túto službu je možné zakúpiť darčekovú poukážku.


TERAPEUTI :

Gabriela Kušnierová – zodpovedná vedúca

Aktívne precvičuje SM systém už od roku 2013. Počas svojej praxe odinštruovala viac ako 10 tisíc cvičebných hodín. Je evidovaná na oficiálnych stránkach autora metódy SM – systém, MUDr. Richard Smíšek. Počas celej doby pôsobenia si vzdelanie každoročne dopĺňa novými špecializovanými kurzami SM systému.

Bc. Samuel Kivaroth

Absolvent bakalárskeho štúdia fakulty zdravotníckych vied so sídlom v Piešťanoch s odborom fyzioterapia, balneologia a liečebná rehabilitácia. Počas štúdia dopĺňal vzdelanie o masáže, tejpovanie a správny kineziologický vývoj človeka. Aktívne sa venuje športu a prevencii zraneniam u rekreačných, ako aj u aktívnych športovcov.

Predošlá prax: absolvoval v Národnom ústave reumatických chorôb, SANOM, Univerzitná nemocnica Mickiewiczova v Bratislave, detské rehabilitacne centrum Ceremina.

Nikola Miková

Absolventka Strednej zdravotníckej školy v Trnave v odbore masér. Po ukončení štúdia svoje vzdelanie doplnila absolvovaním školení SM systému či tejpovania, v ktorých stále pokračuje. Od detstva sa venuje športu. Volejbal aktívne.

Predošlá prax: počas štúdia na strednej škole absolvovala prax v zariadeniach, ako napríklad Kúpele Piešťany, Národný ústav reumatických chorôb, Fakultná nemocnica trnava, či Detské sanatórium Trnava.

Katarína Lociová

Absolventka Strednej zdravotníckej školy v Trnave. Certifikovaná trénerka SM systému vzdelávaná v centre AF rehab Bratislava.

Miroslava Repiská, diplomovaný fyzioterapeut

Absolventka Strednej zdravotníckej školy v odbore rehabilitačný pracovník. Ukončené vzdelanie v odbore diplomovaný fyzioterapeut. Venuje sa individuálnej, manuálnej terapií v súvislosti s SM systémom.

Predošlá prax: poliklinika Piešťany – ambulancia, nemocnica Pieštany – traumatologické a neurologické oddelenie, Detské integračné centrum, rehabilitačné oddelenie ŽOS Trnava – vrchná sestra.

„SM systém odporúčam všetkým pacientom, ktorí majú dlhodobé problémy s chrbticou a kĺbami. Je vhodný aj ako prevencia pred poškodením pohybového aparátu u zdravých ľudí.“


Vladimír Hladký, fyzioterapeut

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close