Fyzioterapeut špecialista

Kontakt: 0908 490 380

Pracovná doba:
pondelok9:10 – 12:0013:40-17:10
utorok9:10 – 12:0013:40-17:10
streda, štvrtok9:10 – 12:0013:40-17:50
piatok8:40 – 12:0013:30-14:30
Objednávky prijímam vo vyššie uvedených časoch.

Pri terapiách podľa zhodnotenia a uváženia fyzioterapeuta využívame: Neuro-muskulo-skeletálny koncept diagnostiky a terapie, McKenzie v rámci mechanickej diagnostiky a terapie, mäkké techniky, mobilizáciu kĺbov, PIR (postizometricka relaxácia) na skrátené svalstvo, kinesiotaping (tejpovanie), bankovanie a oleje vysokej kvality od značky ALPA.

Upozornenie: Manuálna terapia a kinesiotaping (tejpovanie) nie je vhodné pre pacientov, ktorí trpia vírusovými a zápalovými ochoreniami, nádorovými ochoreniami, ochoreniami kŕčových žíl, poruchami celistvosti kože v mieste ošetrenia. 


Manuálna terapia

50 minút

Metóda, ktorá zabezpečí prekrvenie, uvoľnenie svalových spazmov, ošetrenie spúšťových bodov,  mobilizovanie podkožia,  svalov, fascií, teda jednotlivých vrstiev, ktoré  pri ochorení pohybového aparátu vplyvom stuhli,a  sú bolestivé aj na dotyk. Terapia je zameraná na uvoľnenie pohyblivosti krčnej chrbtice,  bolesti chrbta v medzilopatkovej aj driekovej  oblasti, cielené uvoľňovanie povrchovo aj hlboko uložených svalov, tuhých a skrátených svalov  a vazív, aktívnych  jaziev, odstránenie napätia v hlave.


Vstupné vyšetrenie + začiatok liečby

Cca 50 – 60 minút

Vstupné vyšetrenie s fyzioterapeutom je základom každej diagnostiky chorobného stavu,  rozplánovania liečebného postupu, a tým aj začatia celého ozdravného procesu. Diagnostikovanie a objasnenie pacientovho zdravotného problému a oboznámenie ho s navrhovaným postupom liečby. Hlavným cieľom je podrobné vyšetrenie vrátane anamnézy, je vhodné priniesť so sebou zdravotnú dokumentáciu, výsledky realizovaných vyšetrení – napr. RTG, CT, MRI, odborné vyšetrenia – ortopedické, neurologické, reumatologické a pod. Komplexný náhľad na zdravotný problém  je odrazovým mostíkom pre efektívnu liečbu pacienta. 


Konzultácia / kontrolné vyšetrenie

Cca 40 minút

Konzultácia zahŕňa rozhovor s fyzioterapeutom, vyhodnotenie zdravotného stavu klienta. Pri konzultácií s fyzioterapeutom je vhodné priniesť so sebou výsledky z vyšetrení, ktoré ste pri svojom zdravotnom stave absolvovali. Fyzioterapeut si výsledky prečíta a vysvetlí problematiku. Súčasťou je aj poučenie klienta o problematike jeho zdravotného stavu a prípadnej liečbe.

Kontrolné vyšetrenie je vhodné, pokiaľ máte absolvované vstupné vyšetrenie a liečba už prebieha. Slúži na zhodnotenie prebiehajúcej liečby, prípadnú stagnáciu alebo na zlepšenie rehabilitačného programu na základe nových výsledkov a zistení.


Kinesiotaping – tejpovanie

Cca 15 minút

Tejpovanie je metóda úspešne využívaná v profesionálnom aj rekreačnom športe, pri rehabilitácii a v terapii porúch pohybového aparátu bežnej populácie. Podľa spôsobu využitia sa tejpovanie rozdeľuje na spevnenie kĺbových štruktúr alebo svalov, podporu kĺbu bez obmedzenia rozsahu pohybu, pri bolestiach chrbta ako uvoľnenie napetia v bolestivom mieste d podobne.


VYSOKOVÝKONNÝ LASER – rehabilitačný diódový

Cca 30 minút

Laserová terapia sa používa na úľavu od bolesti, urýchlenie hojenia a zmiernenie zápalu. Aplikácia je bezbolestná. Na rozdiel od mnohých farmakologických postupov liečby, ktoré bolesť skôr maskujú alebo riešia iba príznaky ochorenia, laserová terapia lieči podstatu problému alebo patológie, vyvoláva hojenie a skracuje dobu liečenia. Pre viac info klik https://vhrehab.sk/pristrojovaterapia/

  • Znižuje bolesť
  • pôsobí proti opuchom a aktivuje lymfatický systém
  • urýchlená obnova tkanív a rast buniek
  • zlepšenie cievnej aktivity
  • vyvoláva vyššiu produkciu enzýmov, kyslíka a výživy pre bunky

FYZIOTERAPEUT ŠPECIALISTA :

Mgr. Vladimír Hladký

Absolvent Fakulty zdravotníckych vied, Univerzity Sv. Cyrila a Metoda v Trnave – odbor fyzioterapia, balneológia a liečebná rehabilitácia. Zapísaný v registri Slovenskej komory fyzioterapeutov, ambasádor značky Strong Power. Odborník v NMS diagnostike a v terapii porúch funkcie pohybového aparátu, McKenzie terapeut a Inštruktor Vertical Walkingu. Svojej profesii sa venuje od roku 2013, počas ktorej si neustále dopĺňa vzdelanie a zvyšuje kvalifikáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close