Fyzioterapeut

Pracovná doba:
pondelok9:40 – 12:0013:40-17:10
utorok8:40 – 12:0013:40-17:10
streda, štvrtok8:40 – 12:0014:10-17:30
piatok8:40 – 12:00
Objednávky prijímam vo vyššie uvedených časoch.

Kontakt: 0908 490 380

Manuálna terapia

50 minút

Metóda, ktorá zabezpečí prekrvenie povrchových aj hlboko uložených svalov a väzív. Slúži na uvoľnenie mäkkých tkanív, ktoré sa skrátili, alebo stuhli a sú bolestivé na dotyk. Terapia je zameraná na cielené uvoľnenie krčnej, medzilopatkovej aj driekovej oblasti.

Upozornenie: Manuálna terapia a kinesiotaping (tejpovanie) nie je vhodný pre klientov, ktorí trpia vírusovými a zápalovými ochoreniami, nádorovými ochoreniami, ochoreniami kŕčových žíl, poruchami celistvosti kože v mieste aplikácie. 


Vstupná konzultácia

Cca 50 – 60 minút

Vstupná konzultácia s fyzioterapeutom je základom každej úspešnej diagnostiky pohybového aparátu. Pri vstupnej konzultácii rozplánujeme postup a objasníme klientovi jeho problém. Odporúčame priniesť dokumentáciu, pokiaľ klient absolvoval vyšetrenie ako je napr. RTG, CT, MRI, odborné vyšetrenia – ortopedické, neurologické, reumatologické a pod.


Kontrolná konzultácia

Cca 50 minút

Vykonávame ju po vstupnej konzultácii. Slúži na zhodnotenie stavu klienta, prípadnú stagnáciu alebo na zlepšenie zadaného postupu na základe nových výsledkov a zistení.


Kinesiotaping – tejpovanie

Cca 15 minút

Tejpovanie je metóda úspešne využívaná v profesionálnom aj rekreačnom športe, pri rehabilitácii a v terapii porúch pohybového aparátu bežnej populácie. Podľa spôsobu využitia sa tejpovanie rozdeľuje na spevnenie kĺbových štruktúr alebo svalov, podporu kĺbu bez obmedzenia rozsahu pohybu, pri bolestiach chrbta ako uvoľnenie napetia v bolestivom mieste d podobne.


LASER

Cca 30 minút

Laser sa používa na úľavu od bolesti, urýchlenie hojenia a zmiernenie bolestivého stavu. Aplikácia je bezbolestná. Na rozdiel od mnohých farmakologických postupov, ktoré bolesť skôr maskujú alebo riešia iba príznaky ochorenia, laserová terapia odstraňuje podstatu problému alebo patológie a skracuje dobu hojenia. Pre viac info klik https://vhrehab.sk/pristrojovaterapia/

  • Znižuje bolesť
  • pôsobí proti opuchom a aktivuje lymfatický systém
  • urýchlená obnova tkanív a rast buniek
  • zlepšenie cievnej aktivity
  • vyvoláva vyššiu produkciu enzýmov, kyslíka a výživy pre bunky

FYZIOTERAPEUT :

PhDr. Vladimír Hladký

Absolvent Fakulty zdravotníckych vied, Univerzity Sv. Cyrila a Metoda v Trnave – odbor fyzioterapia, balneológia a liečebná rehabilitácia. Zapísaný v registri Slovenskej komory fyzioterapeutov. Odborník v NMS diagnostike a v terapii porúch funkcie pohybového aparátu, McKenzie terapeut a Inštruktor Vertical Walkingu. Svojej profesii sa venuje od roku 2013, počas ktorej si neustále dopĺňa vzdelanie a zvyšuje kvalifikáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close